# CM453232-220KL
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CM453232-220KL
- **Manufacturer:** Bourns
- **Category:** Inductors, Coils, Chokes
- **Subcategory:** Fixed Inductors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cm453232-220kl
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cm453232-220kl#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/CM/45/32/CM453232-102JLDKR-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Amps):** 180 mA
- **DC Resistance (DCR):** 3.2Ohm Max
- **Frequency:** 13MHz
- **Height:** 0.134" (3.40mm)
- **Inductance:** 22 µH
- **Material:** Ferrite
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 125°C
- **Q @ Freq:** 50 @ 2.52MHz
- **Shielding:** Unshielded
- **Size:** 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
- **Supplier Device Package:** 1812
- **Tolerance:** ±10%