# CM3822R800R-10
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CM3822R800R-10
- **Manufacturer:** LAIRD TECHNOLOGIES
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Common Mode Chokes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cm3822r800r-10
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cm3822r800r-10#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/86/95/99/8695993-240-2475-2-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 5A
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 20mOhm
- **Filter Type:** Power Line
- **Height (Max):** 0.197" (5.00mm)
- **Impedance @ Frequency:** 80 Ω @ 100 MHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Lines:** 6
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 125°C
- **Size:** 0.385" L x 0.265" W (9.78mm x 6.73mm)