# CM3818R121R-00
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CM3818R121R-00
- **Manufacturer:** LAIRD TECHNOLOGIES
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Common Mode Chokes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cm3818r121r-00
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cm3818r121r-00#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 20mOhm
- **Filter Type:** Power, Signal Line
- **Height (Max):** 0.311" (7.90mm)
- **Impedance @ Frequency:** 120 Ω @ 100 MHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Lines:** 6
- **Size:** 0.386" L x 0.186" W (9.80mm x 4.72mm)