# CM322522-470KL
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CM322522-470KL
- **Manufacturer:** Bourns
- **Category:** Inductors, Coils, Chokes
- **Subcategory:** Fixed Inductors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cm322522-470kl
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cm322522-470kl#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/CM/32/25/CM322522-470KLDKR-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Amps):** 75 mA
- **DC Resistance (DCR):** 7Ohm Max
- **Frequency:** 15MHz
- **Height:** 0.087" (2.20mm)
- **Inductance:** 47 ÂµH
- **Material:** Ferrite
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 125°C
- **Q @ Freq:** 30 @ 2.52MHz
- **Shielding:** Unshielded
- **Size:** 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- **Tolerance:** Â±10%