# CM3032V201R-00
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CM3032V201R-00
- **Manufacturer:** LAIRD TECHNOLOGIES
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Common Mode Chokes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cm3032v201r-00
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cm3032v201r-00#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/24/0-/11/240-1116-6-ND.pdf
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/24/0-/24/240-2461-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 8A
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 10mOhm
- **Filter Type:** Power, Signal Line
- **Height (Max):** 0.382" (9.70mm)
- **Impedance @ Frequency:** 200 Ω @ 100 MHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Lines:** 4
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Size:** 0.300" L x 0.320" W (7.62mm x 8.13mm)