# CM3032V121R-10
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CM3032V121R-10
- **Manufacturer:** LAIRD TECHNOLOGIES
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Common Mode Chokes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cm3032v121r-10
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cm3032v121r-10#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 8A
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 10mOhm
- **Filter Type:** Power Line
- **Height (Max):** 0.225" (5.72mm)
- **Impedance @ Frequency:** 120 Ω @ 100 MHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Lines:** 4
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 125°C
- **Size:** 0.300" L x 0.320" W (7.62mm x 8.00mm)
- **Voltage Rating:** 30V