# CM2022X330R-10
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CM2022X330R-10
- **Manufacturer:** LAIRD TECHNOLOGIES
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Common Mode Chokes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cm2022x330r-10
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cm2022x330r-10#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/24/0-/25/240-2503-1-ND.pdf
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 10A
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 0.75mOhm
- **Height (Max):** 0.130" (3.30mm)
- **Impedance @ Frequency:** 33 Ω @ 100 MHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Lines:** 2
- **Size:** 0.264" L x 0.224" W (6.70mm x 5.70mm)