# CM1922X330R-00
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CM1922X330R-00
- **Manufacturer:** LAIRD TECHNOLOGIES
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Common Mode Chokes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cm1922x330r-00
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cm1922x330r-00#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/24/0-/11/240-1104-1-ND.pdf
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/24/0-/11/240-1104-1-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 10A
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 3mOhm
- **Filter Type:** Power, Signal Line
- **Height (Max):** 0.112" (2.85mm)
- **Impedance @ Frequency:** 33 Ω @ 100 MHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Lines:** 2
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Size:** 0.220" L x 0.185" W (5.60mm x 4.70mm)