# CM1812R600R-10
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CM1812R600R-10
- **Manufacturer:** LAIRD TECHNOLOGIES
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Common Mode Chokes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cm1812r600r-10
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cm1812r600r-10#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/24/0-/24/240-2454-6-ND.pdf
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/24/0-/23/240-2356-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 5A
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 5mOhm
- **Filter Type:** Power, Signal Line
- **Height (Max):** 0.103" (2.61mm)
- **Impedance @ Frequency:** 60 Ω @ 100 MHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Lines:** 2
- **Size:** 0.180" L x 0.120" W (4.57mm x 3.05mm)