# CM1812C282R-10
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CM1812C282R-10
- **Manufacturer:** LAIRD TECHNOLOGIES
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Common Mode Chokes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cm1812c282r-10
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cm1812c282r-10#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/24/0-/25/240-2576-6-ND.pdf
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 200mA
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 500mOhm
- **Filter Type:** Power, Signal Line
- **Height (Max):** 0.140" (3.55mm)
- **Impedance @ Frequency:** 2.82 kΩ @ 100 MHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Lines:** 2
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 125°C
- **Size:** 0.205" L x 0.138" W (5.20mm x 3.50mm)
- **Voltage Rating:** 80V