# CLU18-SMNM-03.00F
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CLU18-SMNM-03.00F
- **Manufacturer:** Amphenol Times Microwave Systems
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/clu18-smnm-03-00f
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/clu18-smnm-03-00f#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/56/35/00/563500-1946-1010-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** SMA Plug
- **1st Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **1st Contact Gender:** Male
- **2nd Connector:** N-Type Plug
- **2nd Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **2nd Contact Gender:** Male
- **Color:** Blue
- **Features:** Shielded
- **Frequency:** 18 GHz
- **Length:** 36.00" (914.40mm)
- **Overall Impedance:** 50 Ω