# CLS50-24M24M-04.00F
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CLS50-24M24M-04.00F
- **Manufacturer:** Amphenol Times Microwave Systems
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cls50-24m24m-04-00f
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cls50-24m24m-04-00f#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** 2.4mm Plug
- **1st Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **1st Contact Gender:** Male
- **2nd Connector:** 2.4mm Plug
- **2nd Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **2nd Contact Gender:** Male
- **Color:** Blue
- **Features:** Armored Cable, Shielded
- **Frequency:** 50 GHz
- **Length:** 48.0" (1.2m) 4.0'
- **Operating Temperature:** -45°C ~ 85°C
- **Overall Impedance:** 50 Ω
- **Style:** 2.4mm to 2.4mm