# CLOUD12-P06
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CLOUD12-P06
- **Manufacturer:** 7STARLAKE
- **Category:** Industrial Automation and Controls
- **Subcategory:** Industrial PCs
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cloud12-p06
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cloud12-p06#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Approval Agency:** CE, FCC
- **Core Processor:** Intel® Xeon® D-2187NT 3GHz, 16 Core
- **Display Type:** 12" Touchscreen
- **Expansion Type:** PCIe
- **Ingress Protection:** IP65 - Dust Tight, Water Resistant
- **Memory:** DDR4 (32GB Max Capacity)
- **Mounting Type:** Panel Mount
- **Operating System:** Windows 10
- **Operating Temperature:** -30°C ~ 65°C
- **Type:** Panel PC
- **Voltage:** 18 ~ 36VDC