# CLM-6-40-90-18-AA00-F2-2
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CLM-6-40-90-18-AA00-F2-2
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/clm-6-40-90-18-aa00-f2-2
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/clm-6-40-90-18-aa00-f2-2#rfq
- **CRI (Color Rendering Index):** 90
- **Color:** White, Neutral
- **Configuration:** Square
- **Current:** 180mA
- **Height:** 1.37mm
- **Lens Type:** Flat
- **Light Emitting Surface (LES):** 6.30mm Dia
- **Size:** 13.00mm L x 13.00mm W
- **Temperature:** 85°C
- **Type:** Chip On Board (COB)
- **Viewing Angle:** 120°
- **Voltage:** 18V