# CL1630WWP
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CL1630WWP
- **Manufacturer:** Dialight
- **Category:** Optoelectronics
- **Subcategory:** LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cl1630wwp
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cl1630wwp#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** White, Warm
- **Configuration:** Linear Light Strip, Plug and Play
- **Current:** 350mA
- **Features:** IP67
- **Height:** 12.80mm
- **Luminous Flux @ Current:** 308lm
- **Size:** 630.00mm L x 20.00mm W
- **Temperature:** 25°C