# CKR23CG681KR-LL
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CKR23CG681KR-LL
- **Manufacturer:** Kyocera AVX
- **Category:** Capacitors
- **Subcategory:** Ceramic Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ckr23cg681kr-ll
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ckr23cg681kr-ll#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** High Reliability
- **Capacitance:** 680 pF
- **Failure Rate:** R (0.01%)
- **Height:** 0.195" (4.95mm)
- **Lead Spacing:** 0.325" (8.25mm)
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Size:** 0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
- **Temperature Coefficient:** C0G, NP0
- **Tolerance:** 卤10%
- **Voltage:** 200V