# CKC33C912MJGAC7210
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CKC33C912MJGAC7210
- **Subcategory:** Ceramic Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ckc33c912mjgac7210
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ckc33c912mjgac7210#rfq
- **Applications:** General Purpose
- **Capacitance:** 9100 pF
- **Features:** Low ESL, High Voltage, High Temperature
- **Mounting Type:** Surface Mount, MLCC
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 150°C
- **Size:** 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
- **Temperature Coefficient:** C0G, NP0
- **Thickness (Max):** 0.106" (2.70mm)
- **Tolerance:** 卤20%
- **Voltage:** 1700V (1.7kV)