# CK45-B3AD221KYVNA
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CK45-B3AD221KYVNA
- **Manufacturer:** TDK Corporation
- **Category:** Capacitors
- **Subcategory:** Ceramic Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ck45-b3ad221kyvna
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ck45-b3ad221kyvna#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** General Purpose
- **Capacitance:** 220 pF
- **Features:** High Voltage
- **Height:** 0.374" (9.50mm)
- **Lead Spacing:** 0.197" (5.00mm)
- **Lead Style:** Formed Leads - Kinked
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Operating Temperature:** -25°C ~ 105°C
- **Size:** 0.217" Dia (5.50mm)
- **Temperature Coefficient:** B
- **Tolerance:** 卤10%
- **Voltage:** 1000V (1kV)