# CIP136400010
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CIP136400010
- **Manufacturer:** Victron Energy
- **Category:** Circuit Protection
- **Subcategory:** Fuses
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cip136400010
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cip136400010#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Amps):** 400 A
- **Fuse Type:** Automotive
- **Mounting Type:** Bolt Mount
- **Size:** 2.638" L x 0.748" W x 0.354" H (67.00mm x 19.00mm x 9.00mm)
- **Voltage Rating:** 32 V