# CH20X141-48
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CH20X141-48
- **Manufacturer:** Essentra Components
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Bushings, Grommets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ch20x141-48
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ch20x141-48#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/13/00/74/1300742-RPC3649-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Bushing, Grommet Type:** Grommet - Edging, Solid
- **Color:** White
- **For Use With:** Straight Panels
- **Material:** Polystyrene (PS)
- **Panel Cutout Dimensions:** Edging - 4' L (1.22m)
- **Panel Thickness:** 0.020" ~ 0.140" (0.51mm ~ 3.56mm)