# CGA4J1X7R1V225M125AE
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CGA4J1X7R1V225M125AE
- **Manufacturer:** TDK Corporation
- **Category:** Capacitors
- **Subcategory:** Ceramic Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cga4j1x7r1v225m125ae
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cga4j1x7r1v225m125ae#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/44/5-/59/445-5909-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Automotive, Boardflex Sensitive
- **Capacitance:** 2.2 碌F
- **Features:** Soft Termination
- **Mounting Type:** Surface Mount, MLCC
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Size:** 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- **Temperature Coefficient:** X7R
- **Thickness (Max):** 0.059" (1.50mm)
- **Tolerance:** 卤20%
- **Voltage:** 35V