Part Number: CFR4B12X Manufacturer: OLC Inc. Category: Fans Subcategory: DC Brushless Fans (BLDC) Product URL: https://distyparts.com/product/cfr4b12x RFQ URL: https://distyparts.com/product/cfr4b12x#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/85/08/44/8508441-4631-CFR1B12HTB-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/85/08/48/8508485-4631-CFR4B12X-ND.jpg Summary: CFR4B12X is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by OLC Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: CFR4B12X is a dc brushless fans (bldc) from OLC Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Air Flow: 16.4 CFM (0.459m³/min) Bearing Type: Ball Fan Type: Blower, Cross Flow Noise: 32.0dB Operating Temperature: -10°C ~ 70°C Power (Watts): 1.56 W RPM: 7500 RPM Size: Rectangular - 125mm L x 23mm H Voltage: 12VDC Width: 23.50mm Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/olc-inc Category Page: https://distyparts.com/category/fans-thermal-management/fans/dc-brushless-fans-bldc Canonical URL: https://distyparts.com/product/cfr4b12x