# CF20277-28B
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CF20277-28B
- **Manufacturer:** JKL Components Corp.
- **Category:** Optoelectronics
- **Subcategory:** Lamps - Cold Cathode Fluorescent (CCFL) & UV
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cf20277-28b
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cf20277-28b#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/11/32/41/11324138-289-1006-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 5 mA
- **Output:** 38000 cd/m2
- **Size:** 2.0mm x 277mm
- **Type:** CCFL, Tri-Phosphor RGB White Lamp
- **Voltage:** 1560V (Start), 625V (Operating)