Part Number: CF18JA10K0 Manufacturer: Stackpole Electronics, Inc. Category: Resistors Subcategory: Through Hole Resistors Product URL: https://distyparts.com/product/cf18ja10k0 RFQ URL: https://distyparts.com/product/cf18ja10k0#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/CF/14/JT/CF14JT1K00CT-ND.pdf Summary: CF18JA10K0 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Stackpole Electronics, Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: CF18JA10K0 is a through hole resistors from Stackpole Electronics, Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Composition: Carbon Film Features: Flame Retardant Coating, Safety Number of Terminations: 2 Operating Temperature: -55°C ~ 155°C Power (Watts): 0.125W, 1/8W Resistance: 10 kΩ Size: 0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm) Supplier Device Package: Axial Temperature Coefficient: 0/ -500ppm/°C Tolerance: ±5% Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/stackpole-electronics-inc Category Page: https://distyparts.com/category/resistors/through-hole-resistors Canonical URL: https://distyparts.com/product/cf18ja10k0