# CF0504C121R-10
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CF0504C121R-10
- **Manufacturer:** LAIRD TECHNOLOGIES
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Common Mode Chokes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cf0504c121r-10
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cf0504c121r-10#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 300mA
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 600mOhm
- **Filter Type:** Signal Line
- **Height (Max):** 0.032" (0.82mm)
- **Impedance @ Frequency:** 120 Ω @ 100 MHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Lines:** 2
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 125°C
- **Size:** 0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)