# CDZVT2R4.3B
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CDZVT2R4.3B
- **Manufacturer:** ROHM Semiconductor
- **Category:** Discrete Semiconductor Products
- **Subcategory:** Diodes - Zener - Single
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cdzvt2r4-3b
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cdzvt2r4-3b#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 5 µA @ 1 V
- **Impedance (Max) (Zzt):** 100 Ω
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** 150°C
- **Power:** 100 mW
- **Supplier Device Package:** VMN2M
- **Voltage:** 4.3 V