# CDSC39B2WF
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CDSC39B2WF
- **Manufacturer:** ChromeLED
- **Category:** Optoelectronics
- **Subcategory:** Display Modules - LED Character and Numeric
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cdsc39b2wf
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cdsc39b2wf#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Blue
- **Common Pin:** Common Cathode
- **Current:** 20mA
- **Digit:** 0.39" (10.00mm)
- **Display Type:** 7-Segment
- **Millicandela Rating:** 40mcd
- **Number of Characters:** 1
- **Power Dissipation (Max):** 120mW
- **Size:** 0.551" H x 0.295" W x 0.276" D (14.00mm x 7.50mm x 7.00mm)
- **Voltage:** 3.2V