# CDS615RGBSIP
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CDS615RGBSIP
- **Manufacturer:** Dialight
- **Category:** Optoelectronics
- **Subcategory:** LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cds615rgbsip
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cds615rgbsip#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Red, Green, Blue (RGB)
- **Configuration:** Linear Light Strip
- **Current:** 350mA
- **Height:** 28.00mm
- **Size:** 615.00mm L x 50.00mm W