# CDS1190WWOIP
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CDS1190WWOIP
- **Manufacturer:** Dialight
- **Category:** Optoelectronics
- **Subcategory:** LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cds1190wwoip
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cds1190wwoip#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **CCT (K):** 2850K ~ 3250K
- **Color:** White, Warm
- **Configuration:** Linear Light Strip
- **Current:** 350mA
- **Features:** IP67
- **Height:** 28.00mm
- **Luminous Flux @ Current:** 1800lm
- **Size:** 1190.00mm L x 50.00mm W