# CDR32BX223AKUR
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CDR32BX223AKUR
- **Manufacturer:** KEMET
- **Category:** Capacitors
- **Subcategory:** Ceramic Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cdr32bx223akur
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cdr32bx223akur#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/10/01/-2/1001-2149-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** High Reliability
- **Capacitance:** 0.022 碌F
- **Failure Rate:** R (0.01%)
- **Mounting Type:** Surface Mount, MLCC
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Size:** 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- **Temperature Coefficient:** BX
- **Thickness (Max):** 0.051" (1.30mm)
- **Tolerance:** 卤10%
- **Voltage:** 50V