# CDQA39A2WF
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CDQA39A2WF
- **Manufacturer:** ChromeLED
- **Category:** Optoelectronics
- **Subcategory:** Display Modules - LED Character and Numeric
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cdqa39a2wf
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cdqa39a2wf#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Amber
- **Common Pin:** Common Anode
- **Current:** 20mA
- **Digit:** 0.39" (10.00mm)
- **Display Type:** 7-Segment
- **Millicandela Rating:** 60mcd
- **Number of Characters:** 4
- **Power Dissipation (Max):** 70mW
- **Size:** 0.504" H x 1.582" W x 0.276" D (12.80mm x 40.18mm x 7.00mm)
- **Voltage:** 2V