# CCSMA26.5-MM-086-4
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CCSMA26.5-MM-086-4
- **Manufacturer:** Crystek Corporation
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ccsma26-5-mm-086-4
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ccsma26-5-mm-086-4#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/55/09/60/550960-744-1467-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** SMA Plug
- **1st Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **1st Contact Gender:** Male
- **2nd Connector:** SMA Plug
- **2nd Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **2nd Contact Gender:** Male
- **Cable Type:** Hand Formable .086
- **Color:** Silver
- **Features:** Shielded
- **Frequency:** 26.5 GHz
- **Length:** 4.000" (101.60mm)
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Overall Impedance:** 50 Ω