# CCSMA18-MM-141-10
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CCSMA18-MM-141-10
- **Manufacturer:** Crystek Corporation
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ccsma18-mm-141-10
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ccsma18-mm-141-10#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/55/07/96/550796-744-1447-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** SMA Plug
- **1st Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **1st Contact Gender:** Male
- **2nd Connector:** SMA Plug
- **2nd Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **2nd Contact Gender:** Male
- **Cable Type:** Hand Formable .141
- **Color:** Gray
- **Features:** Shielded
- **Frequency:** 18 GHz
- **Length:** 10.000" (254.00mm)
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Overall Impedance:** 50 Ω