# CCSMA18-MM-086F-120
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CCSMA18-MM-086F-120
- **Manufacturer:** Crystek Corporation
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ccsma18-mm-086f-120
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ccsma18-mm-086f-120#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/55/09/65/550965-744-1420-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** SMA Plug
- **1st Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **1st Contact Gender:** Male
- **2nd Connector:** SMA Plug
- **2nd Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **2nd Contact Gender:** Male
- **Cable Type:** 2.54mm OD Coaxial Cable
- **Color:** Blue
- **Features:** Shielded
- **Frequency:** 18 GHz
- **Length:** 120.0" (3.0m) 10.0'
- **Operating Temperature:** -45°C ~ 85°C
- **Overall Impedance:** 50 Ω