# CCSMA121-MM-086F-72
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CCSMA121-MM-086F-72
- **Manufacturer:** Crystek Corporation
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ccsma121-mm-086f-72
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ccsma121-mm-086f-72#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/56/16/67/561667-744-1638-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** SMA Plug, Right Angle
- **1st Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **1st Contact Gender:** Male
- **2nd Connector:** SMA Plug
- **2nd Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **2nd Contact Gender:** Male
- **Cable Type:** 2.54mm OD Coaxial Cable
- **Color:** Blue
- **Features:** Shielded
- **Frequency:** 12.6 GHz
- **Length:** 72.0" (1.8m) 6.0'
- **Operating Temperature:** -45°C ~ 85°C
- **Overall Impedance:** 50 Ω