# CCK26.5-MM-190-48
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CCK26.5-MM-190-48
- **Manufacturer:** Crystek Corporation
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cck26-5-mm-190-48
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cck26-5-mm-190-48#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/56/86/24/568624-744-1349-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** 2.92mm Plug
- **1st Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **1st Contact Gender:** Male
- **2nd Connector:** 2.92mm Plug
- **2nd Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **2nd Contact Gender:** Male
- **Cable Type:** 5.21mm OD Coaxial Cable
- **Color:** Gray
- **Features:** Shielded, Stainless Steel
- **Frequency:** 26.5 GHz
- **Length:** 48.0" (1.2m) 4.0'
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Overall Impedance:** 50 Ω
- **Style:** 2.92mm to 2.92mm