# CC1210KKX7R0BB684
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CC1210KKX7R0BB684
- **Manufacturer:** Yageo
- **Category:** Capacitors
- **Subcategory:** Ceramic Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cc1210kkx7r0bb684
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cc1210kkx7r0bb684#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** General Purpose
- **Capacitance:** 0.68 碌F
- **Mounting Type:** Surface Mount, MLCC
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Size:** 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- **Temperature Coefficient:** X7R
- **Thickness (Max):** 0.083" (2.10mm)
- **Tolerance:** 卤10%
- **Voltage:** 100V