# CC1206JKNPOCBN820
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CC1206JKNPOCBN820
- **Subcategory:** Ceramic Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cc1206jknpocbn820
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cc1206jknpocbn820#rfq
- **Applications:** General Purpose
- **Capacitance:** 82 pF
- **Features:** High Voltage
- **Mounting Type:** Surface Mount, MLCC
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Size:** 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- **Temperature Coefficient:** C0G, NP0
- **Thickness (Max):** 0.057" (1.45mm)
- **Tolerance:** 卤5%
- **Voltage:** 1000V (1kV)