# CB1.32D-2IPX-2.5IN
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CB1.32D-2IPX-2.5IN
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cb1-32d-2ipx-2-5in
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cb1-32d-2ipx-2-5in#rfq
- **2nd Contact Gender:** Female
- **Cable Impedance:** 50 Ω
- **Cable Type:** 1.32mm OD Coaxial Cable DS
- **Color:** Green
- **Features:** Double Shielded
- **Frequency:** 6 GHz
- **Length:** 2.500" (63.50mm)
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 90°C
- **Overall Impedance:** 50 Ω