# CAY16A-220J4LF
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CAY16A-220J4LF
- **Manufacturer:** Bourns
- **Category:** Resistors
- **Subcategory:** Resistor Networks, Arrays
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cay16a-220j4lf
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cay16a-220j4lf#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Automotive AEC-Q200
- **Circuit Type:** Isolated
- **Height:** 0.024" (0.60mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Pins:** 8
- **Number of Resistors:** 4
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Power Per Element:** 63mW
- **Resistance (Ohms):** 22
- **Size:** 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- **Supplier Device Package:** 1206
- **Temperature Coefficient:** ±200ppm/°C
- **Tolerance:** ±5%