# CASNF12BRBNF
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CASNF12BRBNF
- **Manufacturer:** LAIRD TECHNOLOGIES
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/casnf12brbnf
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/casnf12brbnf#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** RP-BNC Jack
- **1st Contact Gender:** Male
- **2nd Connector:** N-Type Jack
- **2nd Contact Gender:** Female
- **Cable Impedance:** 50 Ω
- **Cable Type:** RG-58
- **Color:** Black
- **Features:** Shielded
- **Frequency:** 2.5 GHz
- **Length:** 12.00" (304.80mm)