# CANRSM12WARSMF
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CANRSM12WARSMF
- **Manufacturer:** LAIRD TECHNOLOGIES
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/canrsm12warsmf
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/canrsm12warsmf#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** RP-SMA Jack
- **1st Contact Gender:** Male
- **2nd Connector:** RP-SMA Plug
- **2nd Contact Gender:** Female
- **Color:** Black
- **Frequency:** 6 GHz
- **Length:** 12.00" (304.80mm)