Part Number: CAN4311712002453K Manufacturer: Pulse Electronics Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Antennas Product URL: https://distyparts.com/product/can4311712002453k RFQ URL: https://distyparts.com/product/can4311712002453k#rfq Summary: CAN4311712002453K is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Pulse Electronics and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: CAN4311712002453K is a rf antennas from Pulse Electronics. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Antenna Type: Ceramic Patch Applications: Bluetooth, WLAN Frequency (Center: 2.45GHz Frequency Group: UHF (2GHz ~ 3GHz) Height (Max): 0.047" (1.20mm) Mounting Type: Surface Mount Number of Bands: 1 RF Family: Bluetooth, WiFi Termination: Solder Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/pulse-electronics Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-antennas Canonical URL: https://distyparts.com/product/can4311712002453k