# CAN4311712002453K
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CAN4311712002453K
- **Manufacturer:** Pulse Electronics
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/can4311712002453k
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/can4311712002453k#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** Ceramic Patch
- **Applications:** Bluetooth, WLAN
- **Frequency (Center:** 2.45GHz
- **Frequency Group:** UHF (2GHz ~ 3GHz)
- **Height (Max):** 0.047" (1.20mm)