Part Number: CAF95996 (ID1900-SM36) Manufacturer: LAIRD TECHNOLOGIES Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Antennas Product URL: https://distyparts.com/product/caf95996-id1900-sm36 RFQ URL: https://distyparts.com/product/caf95996-id1900-sm36#rfq Summary: CAF95996 (ID1900-SM36) is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by LAIRD TECHNOLOGIES and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: CAF95996 (ID1900-SM36) is a rf antennas from LAIRD TECHNOLOGIES. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Antenna Type: Module Features: Cable - 914mm Frequency (Center: 1.9GHz Frequency Group: UHF (1GHz ~ 2GHz) Frequency Range: 1.85GHz ~ 1.99GHz Gain: 8.5dBi Height (Max): 1.417" (36.00mm) Mounting Type: Bracket Mount Number of Bands: 1 Power: 50 W Termination: SMA Male VSWR: 2 Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/laird-technologies Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-antennas Canonical URL: https://distyparts.com/product/caf95996-id1900-sm36