# CAF94696(IO2450-SM12)
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CAF94696(IO2450-SM12)
- **Manufacturer:** LAIRD TECHNOLOGIES
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/caf94696-io2450-sm12
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/caf94696-io2450-sm12#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** Module
- **Features:** Cable - 304.8mm
- **Frequency (Center:** 2.45GHz
- **Frequency Group:** UHF (2GHz ~ 3GHz)
- **Frequency Range:** 2.4GHz ~ 2.5GHz