# CAF94330 (ID1900-NF36)
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CAF94330 (ID1900-NF36)
- **Manufacturer:** LAIRD TECHNOLOGIES
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/caf94330-id1900-nf36
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/caf94330-id1900-nf36#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** Module
- **Features:** Cable - 914mm
- **Frequency (Center:** 1.9GHz
- **Frequency Group:** UHF (1GHz ~ 2GHz)
- **Frequency Range:** 1.85GHz ~ 1.99GHz
- **Gain:** 8.5dBi
- **Height (Max):** 1.417" (36.00mm)
- **Mounting Type:** Bracket Mount
- **Number of Bands:** 1
- **Power:** 50 W