Part Number: CAF94122 (IDO850-NF00) Manufacturer: LAIRD TECHNOLOGIES Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Antennas Product URL: https://distyparts.com/product/caf94122-ido850-nf00 RFQ URL: https://distyparts.com/product/caf94122-ido850-nf00#rfq Summary: CAF94122 (IDO850-NF00) is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by LAIRD TECHNOLOGIES and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: CAF94122 (IDO850-NF00) is a rf antennas from LAIRD TECHNOLOGIES. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Antenna Type: Panel Frequency (Center: 850MHz Frequency Group: UHF (300MHz ~ 1GHz) Frequency Range: 806MHz ~ 869MHz Gain: 7.5dBi Height (Max): 2.205" (56.00mm) Mounting Type: Bracket Mount Number of Bands: 1 Power: 50 W Termination: N Type Female VSWR: 2 Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/laird-technologies Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-antennas Canonical URL: https://distyparts.com/product/caf94122-ido850-nf00