# CAF94122 (IDO850-NF00)
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CAF94122 (IDO850-NF00)
- **Manufacturer:** LAIRD TECHNOLOGIES
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/caf94122-ido850-nf00
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/caf94122-ido850-nf00#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** Panel
- **Frequency (Center:** 850MHz
- **Frequency Group:** UHF (300MHz ~ 1GHz)
- **Frequency Range:** 806MHz ~ 869MHz
- **Gain:** 7.5dBi
- **Height (Max):** 2.205" (56.00mm)
- **Mounting Type:** Bracket Mount
- **Number of Bands:** 1
- **Power:** 50 W