# CA520060R00KS73
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CA520060R00KS73
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ca520060r00ks73
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ca520060r00ks73#rfq
- **Number of Terminations:** 2
- **Operating Temperature:** -65°C ~ 275°C
- **Power (Watts):** 10W
- **Resistance:** 60 Ω
- **Size:** 0.170" Dia x 2.125" L (4.32mm x 53.98mm)
- **Supplier Device Package:** Axial
- **Temperature Coefficient:** ±300ppm/°C
- **Tolerance:** ±10%